Ankara Terapi – Ankara Psikolog

Benim Neden Sevgilim Olmuyor?

Benim Neden Sevgilim Olmuyor? 

Birçok kişi sevgilisi olmasını istemektedir. Her insan sevmek sevilmek ister diyebiliriz. Sevgili edinme tabii ki kader kısmet işidir, bir anda olması beklenemez. Fakat uzun süre sevgiliniz yoksa ve flört ettiğiniz kişiler ile bir ilerleme kaydedemiyorsanız belki sizin de kendinizi, davranışlarınızı, tavırlarınızı bir gözden geçirmeniz gerekiyor olabilir çünkü sorun karşı taraftan değil de belki de sizden kaynaklanıyordur. Benim neden sevgilim olmuyor ? diyorsanız sizlere sevgilinizin olmamasının 4 muhtemel nedeni hakkında bu yazımızda bilgiler verdik. Dilerseniz hemen yazımıza geçelim. Benim Neden Sevgilim Olmuyor?

Sevgilinizin Olmamasının 4 Muhtemel Nedeni!

Eğer çekingen bir insansanız hayattınız da sıradan olan ortamların dışına çıkmıyor olabilirsiniz. Sürekli aynı yerlerde aynı çevrede olduğunuzdan dolayı kimse ile pek tanışamıyorsunuzdur bu yüzden de sosyalleşemiyorsunuzdur. Sürekli yakın çevrenizle vakit geçiriyor başka bir çevreye dahil olmuyorsanız sevgili edinmeniz oldukça zor olabilir diyebiliriz. Çünkü yakın çevrenizde ki insanlar ile arkadaş veya yakın arkadaş olduğunuz için o kişilerle sevgili olmanız oldukça zordur. Bu imkansız değildir fakat olması da nadir bir durumdur diyebiliriz. Bu sebepten dolayı kendinizi aşarak yeni ortamlara girip yeni kişilerle tanışmayı deneyebilirsiniz. Bu sayede çevreniz genişleyerek daha farklı kişilerle tanışabilirsiniz. Bu kişiler arasından sevdiğiniz, kafa dengi olan bir kişi ile sevgili olma şansınız olabilir.

 

Bazı insanlar kendilerini kimsenin beğenmeyeceğini ve istemeyeceğini düşünmektedir. Bu düşüncelerden dolayı kişilerin özgüveni de düşmektedir. Eğer bu düşüncelere sahip bir kişi varsa karşı tarafa sevgili olma açısından adım atması oldukça zordur. Bu yüzden güveninizi yüksek tutun bunun içinde sizi iyi hissettiren kıyafetler, sizi iyi hissettiren aktivitelere yapabilirsiniz. Aşk, sevgi kriter bulundurmayan duygulardandır.

 

Fazla katı kurallar aşık usandırır diyebilir miyiz? Sevgili arıyorsunuz fakat hayatınız da yeni bir insanı almak içinde pek çaba harcamıyor olabilirsiniz. Eğer sizin katı kurallarınız var ise sevgili ararken bir insanla ortak noktada buluşma açısından oldukça zorlanabilirsiniz. Bu da ilişkiyi başlamadan bitirebilir. Çünkü ilk izlenimlerde kişiler zor insanlardan hoşlanmaz. İnsanlar kolay anlaşabileceği, birlikte hoş vakit geçirebileceği, anlayışlı kişilerden ilk izlenimde daha çok hoşlanabilir. Bu yüzden fazla katı kurallar koymamakta fayda var.

 

Bazı insanlar gününün, zamanının büyük bir kısmını evde oturarak geçirmektedir. Bu insanlara evde; telefonda vakit geçirmek, televizyon izlemek, film izlemek, dizi izlemek ve internette vakit geçirmek gibi aktiviteler onlara yeterli olmaktadır. Bu insanlar ister ki arkadaş çevresi ile evde buluşalım, evde vakit geçirelim. Ancak evde oldukları zaman başka bir insan ile tanışıp sosyalleşemezler. Bu yüzden sürekli evde vakit geçiren kişilerin sevgili bulma olasılıkları da düşmektedir. Bu sebepten dolayı dışarı çıkarak sosyalleşebilirsiniz. Bir bakarsanız; kafede tanıştığınız, kütüphanede tanıştığınız veya başka bir sosyalleşme alanında tanıştığınız biriyle sevgili oluvermişsiniz. Evde oturmak birçok insan için güzeldir fakat sevgili arayan biri için bu evde oturmak kişiye sevgili bulma konusunda dezavantaj olarak dönmektedir diyebiliriz.

 

Özgüven eksikliği veya sosyal fobi gibi problemler sebebiyle insan ilişkilerinde yaşabilen problemler olabilir.

Randevu oluşturup bizlerden destek alabilirsiniz.

Ankara Çankaya Psikolog : Ümit mahallesi 2481 sokak no 77  Kafkas sitesi

 

 

 

 

Exit mobile version