Ankara_Psikolog_Ümitköy
Psikolog Seçimi Nasıl Yapılır?

Diyete Nasıl Hazırlanır?

Diyete Nasıl Hazırlanır?

Diyete Nasıl Hazırlanır

Zayıflamak istiyor ve bunun için gereken çabayı vermeye hazır hissediyorsanız girmek üzere olduğunuz bir yol vardır ve adı diyettir. Peki, Diyete hadi girelim deyince oluyor mu? Elbette olmuyor, her yol gibi bu yolun da yolculuğun da pek tabi ki bir hazırlık süreci olacaktır.

 Diyete Nasıl Hazırlanılır?

 Diyet hazırlığını iki kanatlı bir kuş gibi düşünün. İlk kanadınız zihinsel hazırlık diğer kanadınız ise fiziksel hazırlığınız olacaktır. Herhangi birini eksik bırakarak uçmaya çalışmanız hem imkansız hem de nafile bir çaba olurdu.

 

Psikolog Seçimi Nasıl Yapılır?
Diyete Hazırlık

 Zihinsel Hazırlık Aşaması

 Zihninizde hayalini kurmadığınız, canlandırmadığınız hiçbir şeye ulaşmanız kolay değildir. O yüzden işe ayna nöronlarınızı çalıştırarak başlayabilir, bol bol zayıf ve sağlıklı bedeninizin hayalini kurarak zihninizin size o hayalin gerçekleşmiş fotoğrafını getirmesine izin verebilirsiniz. Unutmayın, zihin gerçek ile hayali ayırt edemez. Zamanla sizin bedeninizin hayalinizdeki hali alması için elinden gelen her şeyi yapacaktır.

 Bir diğer zihinsel hazırlığınız ise diyet yapmanın kendinizi delice kısıtlamak, sevdiğiniz her şeyden mahrum bırakmak, nefes nefese kalana dek spor yapmak, sürekli brokoli, salata ya da lezzetsiz şeyler yemek, sosyal hayattan dışlanmak olmadığını, aksine sağlıklı bir bedene giden bu yolda yediğiniz sağlıklı ve lezzetli yiyeceklerle daha enerjik olacağınızı, daha aktif bir yaşantınız olacağını, dengeli ve ölçülü bir şekilde istediğiniz her şeyi yiyebileceğinizi, spor da yaparak daha fit ve daha beğenilesi bir bedene kavuşacağınızı düşünmenizdir.

 Fiziksel Çevre Hazırlığı Aşaması

 Bu kanadın uçmayı sağlaması için evvela elinize bir çöp poşeti alıp ofisinizdeki çekmecede, evdeki dolapta, arabada torpido gözünde ve çantanızda sizi bu yoldan kolaylıkla saptıracak, işlenmiş, rafine şekerli, paketli ne kadar çikolata, gofret, şeker, bisküvi varsa hepsini o poşete atmalısınız. İlk fırsatta kendinize attıklarınızın yerine koyabileceğiniz sağlıklı bir alışveriş yapmalısınız.

 Bu alışveriş listenizde mutlaka çiğ ceviz, badem, fındık gibi sağlıklı yağlara, meyvelere, kuru meyvelere, yoğurt ve kefir gibi kolay ulaşılabilir proteine, sağlıklı gevreklere yer vermelisiniz. Eğer iki kanadınızı da yeterince güçlendirirseniz, uçmamak için hiçbir sebebiniz kalmayacaktır.

Diyetisyen Randevusu Oluşturmak için Buraya Tıklayabilirsiniz.

Ücretsiz Ön Görüşme İmkani mevcuttur.

Ankara Diyetisyen

Ankara Diyetisyen Önerileri için Ankara Uzman Terapi hizmetinizde.

Bir yanıt yazın

Soru Sor
Hemen ücretsiz ön görüşme oluşturun!
Hemen ücretsiz ön görüşme oluşturun!