Ankara_Psikolog_Ümitköy

Aile Danışmanlığı Nedir? Nasıl Alınır?

Aile Danışmanlığı Nedir? Nasıl Alınır?

Aile Danışmanlığı Nedir? Danışmanlık Nedir?

Kişilerin bireysel, çift ya da grup  aile olarak başa çıkamadıkları bir sorun ile karşı karşıya kaldıklarında, içinden çıkamadıkları bir konuda destek almak için başvurdukları yöntemdir Danışmanlık. Olaylara farklı bakış açısı kazanmak isteyenlerin tercih ettiği seçenek Aile danışmanlığıdır. 

Aile Danışmanlığı - Psikolog Ankara

 Hayata Dair Her Konuda Destek

 

 Okul seçimi, kariyer planlaması, doğru beslenme, eğitim, yaşam… Bazen sadece doğru nefes almayı öğrenmek için bile bir danışmana ihtiyaç duyulabilir. Belki aile içi iletişim de destek isteriz. Ya da bir yönetici olarak sorumluluğunuzda insanlara yaklaşım tarzında değişiklik isteyebilirsiniz. Yani hayata dair aklınıza takılan ne varsa Aile Danışmanlığı ile Psikolog lara danışabilirsiniz.

Aile Danışmanlığı - Ankara Psikolog

 Bir Doğru Soru Sorma Sanatı: Danışmanlık

 İyi bir danışman gitmek isteyeceğiniz yolu seçmeniz için size en uygun şıkkı görmenize yarayacak sorular sorar. O soruların cevaplarına göre kendiniz karar verirsiniz. Danışmanlık sizin yerinize karar verme işi değildir. Aile ve Bireysel Danışmanlık bir nevi doğru soru sorma sanatıdır.

Aile Danışmanlığı - Ankara Uzman Terapi

 Zihinsel Karmaşadan Kurtulmak

 Herhangi bir konuda karar vermek gerektiğinde aklınızda birçok soru olabilir veya önünüzde seçmek için birden fazla şık olabilir. Ya da sadece ne yapmak istediğinizi bilmiyorsunuzdur. İşte bu noktada konusunda uzman bir danışmandan danışmalık hizmeti almak en doğru tercih olacaktır. Aile Danışmanlığı görüşmesi sonunda muhtemelen ne istediğinize karar vermiş olacaksınız. Belki bir iki görüşmeye daha ihtiyaç duyabilirsiniz. Ama aklınızda konuyla ilgili bazı şekillenmeler oluşacaktır. Aklınızdaki çoğu soruya cevap bulmuşsunuzdur.

 Hayata Kısa Bir Mola

 Bazen hayat koşturmasından öyle bir yorulursunuz ki sadece nefes almak istersiniz. Zamanı biraz durdurmak istersiniz. Yargılanmadan, kınanmadan, sorgulanmadan sadece biri sizi dinlesin istersiniz. Konuşurken cevap bulursunuz. Bu öyle rahatlatır ki sizi kendinizi hafiflemiş hissedersiniz. Omuzlardaki yükleri atmış çıkarsınız görüşmeden. Ve ailenize, sevdiklerinize, işinize çok daha konsantre dönersiniz. Daha mutlu, daha huzurlu…

 Herkes Bazen Danışmak İster

İster çalışıyor olun, ister ev hanımı, ister baba, ister anne. Hangi işi yapıyorsanız yapın, hangi cinsiyetten olursanız olun bazen takılabilirsiniz. Doktor, avukat, öğretmen, pazarlamacı, eczacı, işsiz… Herkes zamanın bir yerinde onu doğru fikre yönlendirecek birine ihtiyaç duyar. Günümüzde artık bu iş profesyonel bir şekilde yapılıyor. Ve herkes gönül rahatlığıyla Aile danışmalık almayı tercih ediyor.

 

 

Aile Danışmanlığı veya Çift Terapisi için buraya tıklayıp randevu oluşturabilirsiniz.

Soru Sor
Hemen ücretsiz ön görüşme oluşturun!
Hemen ücretsiz ön görüşme oluşturun!