Ankara_Psikolog_Ümitköy
Diyet Psikolojisine Nasıl Girilir?

Diyet Psikolojisine Nasıl Girilir?

Diyet Psikolojisine Nasıl Girilir?

Diyet Psikolojisine Nasıl Girilir?
Diyet Psikolojisine Nasıl Girilir? Ankara Uzman Diyetisyen

Diyet Psikolojisine Nasıl Girilir?

Günümüz dünyasında insanlar çağın gereklerine ayak uydurarak hızlı bir yaşam sürmektedirler. Bu kadar hızlı yaşama ayak uydurmak ise oldukça zordur ve normal hayatta bireylerin daha uzun vakit ayırması gereken fiiller için ya hiç vakit bulunamamakta ya da çok az bir zaman ayrılmaktadır. Bunlardan birisi de yemek ve öğünlerdir. Birçok kişi hızlı yaşama ayak uydurmak adına yemek yapmaya bile fırsat bulamamakta ve ayaküstü yiyecekler tüketmektedir. Bu durum da hızlı bir kilo artışına yol açar. Kilo alan kişiler ise diyet veya spor gibi yöntemlere başvurarak aldıkları kiloları vermek isterler.

 Diyet Nedir?

 Birçok insan tarafından yanlış anlaşılan ve uygulanan, bundan dolayı da genelde istenen sonucu veremeyen zayıflama tekniklerinden biri diyettir. Diyet esasında ‘dengeli ve düzenli beslenmek’ tanımı ile zihinlerde yer etmelidir. Zira birçok kişi diyet denince en sevilen yiyeceklerin tamamen hayattan çıkarılması gibi bir algıya girdiğinden başladıkları diyetler uzun süre devam etmemekte ve hatta diyet aniden bırakılınca eski kilolardan daha fazlası geri alınmaktadır. Diyet demek sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olmak demektir. Bu nedenle diyetteyken kişiler her yiyecekten tüketecek ancak sınırı bilecek ve bunları dengeleyecektir. Bu uygulamaların sonucunda da kolay bir şekilde kilo verildiği görülecektir.

Diyet Psikolojisine Nasıl Girilir?
Diyet Nedir? Ankara Uzman Diyetisyen

 Diyet Psikolojisi

 Yemek, insanoğlunun hayatında önemli bir yer tutar. Zira hem enerji elde etmek için hem de kişilerin örf ve adetlerinde topluca yemekler yemek, özel günlerde yemek organizasyonları düzenlemek gibi gelenekler önemli yer tuttuğu için yemeğin yeri ayrıdır. Peki, uzun soluklu diyet yapmak için nasıl bir psikolojiye sahip olunmalıdır? Bunun için öncelikle birey diyeti bir kısıtlama olarak değil, bir sağlıklı yaşam metodu olarak algılamalı ve bunu sürdürmeye kararlı olmalıdır.

 Diyet Psikolojisine Nasıl Girilir?

 Diyet yapmadan önce kendilerini psikolojik olarak hazırlamak isteyenler diyete bakış açısını değiştirmeli ve bunu kilo vermek için değil, bedenini sağlıklı bir şekilde muhafaza etmek için yapacağını düşünerek kendini kodlamalıdır. Üstelik kişiler diyet yaparak yiyeceklerin bir kısmını tamamen hayatından çıkarmayacağını, sadece miktarını azaltacağını ancak yemeye devam edeceğini düşünürse daha rahat bir psikolojiyle başlamış olacaktır.

Ankara Diyetisyen Önerileri

 

Ankara Uzman Diyetisyen Hamiyet Aslanoğlu bölgede en çok tercih edilen ve en istikrarlı danışanları ile Ümitköy Blue & White Psikolojik Danışmanlık Merkezinde hizmet vermektedir.

 

Bir yanıt yazın

Soru Sor
Hemen ücretsiz ön görüşme oluşturun!
Hemen ücretsiz ön görüşme oluşturun!