Ankara Terapi – Ankara Psikolog

Zayıflama Psikolojisi ne Nasıl Girilir ?

Diyet Psikolojisine Nasıl Girilir?

Diyet Psikolojisine Nasıl Girilir?

Zayıflama Psikolojisine Nasıl Girilir

Zayıflamak çoğu birey tarafından bilerek elde edilen bir sonuç olsa da bazı durumlarda hastalık veya besin eksikliği gibi durumlardan da kaynaklanabilir.Zayıflama Psikolojisi  Eğer kısa süre içerisinde bir rejim programına tabi kalmamanıza rağmen çok kilo verdiğinizi hissediyorsanız en kısa zamanda ilgili hekimlik birimine başvurmanızda fayda var.

 

Özellikle Covid-19 salgını sebebiyle eve kapanılan bu günlerde kilo artışları ve bu konulara bağlı şikayetler oldukça artmıştır. Bunun sebebi hareketsizliğe bağlı olabileceği gibi psikolojik sebeplerden de kaynaklanıyor olabilir. Örneğin günümüzün en büyük problemlerinden biri duygusal açlıktır.

Zayıflama Psikolojisi – Ankara Diyetisyen

 

 Duygusal Açlık Nedir?

 

Duygusal açlık karnınız tok olduğu halde can sıkıntısı, öfke, mutsuzluk, gerginlik, yalnızlık gibi duygular sebebi ile yalancı bir açlık hissi olup, o duygusal boşluğu doldurmak amacı ile ortaya çıkan psikolojik bir durumdur.

 

Zayıflama psikolojisi bazı bireyler üzerinde daha fazla stres yaratıp daha çok kilo almaya sebep olabileceği gibi bazı kişilerde de insanı daha çok hırslandırabilecek bir durumdur. Eğer zayıflama isteği içerisinde iseniz irade ve sabır zayıflama sürecinde sizin için hayati önem taşır. Sık sık iradenize yedik düşen bir yapıya sahipseniz zayıflama süreciniz biraz zor geçebilir. Bu konuda profesyonel destek almayı göz önünde bulundurmalısınız.

 

İradeniz ile büyük savaşlar vermenize rağmen bir destek alamıyorsanız veya almak istemiyorsanız ev ortamında kendiniz için uygulayabileceğiniz ufak motivasyonlar ile zayıflama psikolojisine girmeniz oldukça kolay.

 Zayıflama Psikolojisi

 

Zayıflama psikolojisine girmek için öncelikle gerçeklerle yüzleşmeli, fazlalıklarınızın farkına varmalı ve onlarla barışmalısınız. Bu konuda anahtarınız kendinizi sevmek olmalı. Kendinizi sevdiğiniz ve her şeyi olduğu gibi kabul etmeniz durumunda er şey sizin istediğiniz gibi olacaktır.

 

Öncelikle hedeflerinizi küçük tutmalısınız. İlk hedefiniz 5 kilo vermek olabilir bunu tamamen fazla kilolarınıza göre ayarlamanız gerekmektedir. Kısa sürede büyük mucizeler beklemeyin. Bir ay içerisinde yirmi kola vermek gibi bir durum söz konusu olmadığı gibi oldukça da sağlıksızdır. Özellikle ben bir ayda yirmi kilo verdim, on beş kilo verdim gibi asılsız söylentilere kulak asmayın. Ruhsal sağlığınızı koruyabilmek adına yapılan kötü yorumlara kulak asmayın. Siz kararlı olduğunuz sürece kimse sizi yıldıramaz. Sabırla, uzun vadede ve spor desteği ile vereceğiniz sağlıklı kiloları bir daha geri almayacağınızı unutmayın.

 

Diyetisyen randevusu oluşturmak için bizi arayabilir veya online randevu sistemimizden randevu oluşturabilirsiniz.

 

 

 

 

Exit mobile version