Ankara_Psikolog_Ümitköy
Ankara Çocuk ve Ergen Psikolojisi

Kişisel Gelişim Nedir?

Kişisel Gelişim Nedir?

Kişisel Gelişim

Kişisel gelişim hepimiz için gerekli olurken çok fazla bilgi kirliliğine de maruz kalırız. Günümüzde her an her türlü bilgiye ulaşmak bu kadar kolay olurken bu durum maalesef bilgi kirliliğine de maruz bırakır bizleri. En iyi kişisel gelişim kitapları önerileri vermek mümkün olurken kişinin kendi ihtiyaçları doğrultusunda yapacağı seçimler daha verimli olacaktır. Emekleyen, sonra yürüyen, sonra okula gidip okuma yazmayı öğrenen çocuğu düşünebiliriz. Hiçbir şey bilmeden geldiği bu dünya da neler başararak devam eder. Başlanan işi yarım bırakmak ya da bin türlü bahanelerle yolu yarım bırakmaktır en büyük sorunumuz.

Kişisel Gelişim Farkındalık

Kişisel gelişim bir bakıma farkında olabilmektir. Farkında olmadan yaptığımız işleri düşünebilir miyiz? uyandık, işimize gittik, yapmamız gerekenleri görev olarak yerine getirdik ve mesaimiz bitti. Farkında olarak yapmak yapılacak işlere daha fazla netlik ve anlayış katacaktır. Daha önce kaslarınızı çalıştırdınız mı? Ya da her hangi bir yeteneğinizin olduğunu ve bu yeteneği denediniz mi? Herkesin doğuştan bir yeteneği muhakkak vardır bunu fark edebilmek de büyük bir farkındalık olacaktır. Kişisel gelişiminiz ve öz güveniniz için yeteneğinizi yavaş yavaş arayıp bulmak ya da üzerinde istikrarlı çalışmak başka türlü bir bakış açısı sağlayacaktır.

Kişisel Gelişim Nedir?

Kişisel Gelişim Nedir?

Kişisel gelişim kişinin kendisini bulmasıdır desek, doğru demiş sayılabiliriz, çok fazla bilgi kirliliğinden de bahsettik. Bilgili olabilmek için her türlü bilgiyi alıp hapsetmek kişisel gelişimimize katkı sağlamazken bizi yoran ve karmaşalı bir zihin hali ortaya çıkacaktır. Yapmak istediklerimiz, olmak istediklerimiz, varmak istediklerimizi sırayla yazabiliriz. Güvenilir kaynaklar, güvenilir kişiler tercih etmeliyiz. Yolunuzda sizi manipüle eden, sizin vaktinizi boşa harcayan her şeyden uzaklaşabilirsiniz. Bu durumlar belki de sizi tıkayan şeylerdir.

Kişisel gelişim kişinin önceki versiyonundan çıkıp kendi içinde en iyi olabilmeye çalışma hali denebilir. Kimseyle yarış halinde olmadan kendi temposunda izlenilen yoldur. Kendini hırpalamadan çalışarak ve emek vererek gelinen noktadır. Bilgi her zaman insanoğlu için cazip olmuştur. Daha önce deneyimlenmeyen şeylere zor olarak bakar ya da ön yargılı tavırla değerlendiririz. Oysa ki bir kaç zorlanmadan sonra insanın yapabileceklerinin sınırı yoktur.

Ankara Çankaya bölgesi Kişisel Gelişim Psikolog randevusu almak için bize ulaşabilirsiniz.

Randevu almak için tıklayın.

Bir yanıt yazın

Soru Sor
Hemen ücretsiz ön görüşme oluşturun!
Hemen ücretsiz ön görüşme oluşturun!